MySmartHome ، طراحی و اجرای سیستم های هوشمند
09108304388
0 0
مای اسمارت هوم ، تولید ، اجرا و طراحی خانه ی هوشمند
02191690880

پارکینگ هوشمند

پارکینگ هوشمند

افزایش جمعیت و درخواست خرید خودرو هر ساله رو به افزایش بوده است. با این حساب کم کم به سمتی می‌رویم که با کمبود پارکینگ روبرو شویم. هر چقدر هم وسایل نقلیه عمومی دارای امکانات ویژه و قیمت مناسب شود باز هم نیاز داریم خودروی شخص خریداری کنیم.

اهمیت پارکینگ های هوشمند

اجرای این طرح برای فضاهایی که رفت و آمد زیاد باشد، میدان‌های اصلی شهر، مراکز خرید و برج‌های مسکونی که به تعداد زیادی جای پارک نیاز است، ضروی می‌شود. همچنین شما باید یک سیستم مدیریت پارکینگ هوشمند در اختیار داشته باشید که آن را در اختیار نگهبان ساختمان خود قرار دهید تا بتواند بر روی شرایط کنترل داشته باشد.

اگر تمامی شرایط برای داشتن یک خانه هوشمند مهیا باشد، نوعی پیشرفته از پارکینگ هم می‌تواند آن را تکمیل کند. با وجود این پارکینگ‌ها می‌توانید خودروهای بیشتری را در فضای کمتری در خانه خود سازماندهی و پارک کنید.

انواع پارکینگ‌های هوشمند

  • روتاری
  • خانگی
  • زیرزمینی
  • برجی
  • پازلی
  • جکی

هر کدام از این پارکینگ‌ها دارای ویژگی‌ها و امکانات خاصی هستند که با توجه به نیاز صاحبان آن ساخته می‌شوند و مورد استفاده قرار می‌گیرند. زمانی که زمین محدود اما ارتفاع نامحدود در اختیار داشته باشیم، می‌توانیم برای ساخت و اجرای پارکینگ برجی اقدام کنیم. ارتفاع این پارکینگ‌ها می‌تواند از سطح زمین در نظر گرفته شود یا حتی از چندین طبقه زیر زمین.

اسمارت پارکینگ برای خانه‌های مسکونی، نوع دیگری از این پارکینگ است که قابلیت‌های مناسبی دارد. این پارکینگ برای منازل مسکونی که فضای کافی پارکینگ به ازای هر خودرو رو ندارند ساخته می‌شوند. ممکن است فضای اجرای آن هم برای شما وجود نداشته باشد. در این صورت از پارکینگ‌های هوشمند زیرزمینی استفاده می‎شود.

در قسمت خروجی این پارکینگ‌ها یک دستگاه پرداخت اتوماتیک وجود دارد که بتوان به راحتی هزینه پارک خودرو را پرداخت کرد. نمونه این سیستم‌های هوشمند را احتمالا در مراکز خرید دیده باشید. نحوه محاسبه مبلغ در پارکینگ‌ها با هم متفاوت است و به عوامل متعددی بستگی دارد. برای مثال نوع پارکینگ، ظرفیت آن، استفاده از پارکینگ بر اساس دقیقه، موقعیت جغرافیایی و … تمام عواملی است که برای هزینه استفاده از آن محاسبه می‌شود.

یکی از قابلیت‌های این پارکینگ‌ها این است که وضعیت آن از طریق یک نمایشگر قابل بررسی است. با این حساب شما می‌توانید از ظرفیت پارکینگ مطلع شوید. همچنین اگر مشتریان ثابت دارید، جای هر روزه برای آنان رزرو کنید. روش تشخیص بود یا نبود خودرو و اطلاع از ظرفیت پارکینگ توسط دوربین‌ها و حسگرها بررسی و مشخص می‌شود.

مزایای داشتن پارکینگ هوشمند

با این پارکینگ می‌توانید تعداد بیشتری خودرو در آن پارک کنید. یکی از مهم‌ترین مزیت‌های این پارکینگ‌ها برای مراجعه کنندگان ایجاد آرامش است. آن‌ها با خیال راحت‌تری به مرکز خرید یا هر مقصد دیگری رجوع می‌کنند و دغدغه پیدا کردن جای پارک را نخواهند داشت. با این حساب در وقت خود صرفه جویی می‌کنیم و به سرعت با راهنمای پارکبان مربوط نزدیکترین جای پارک را پیدا خواهیم کرد.

این اتفاق مزیت‌های دیگری هم دارد. برای مثال از بخش زیادی از ترافیک شهری در حوالی مراکز خرید و … جلوگیری می‌شود. حتما برای همه ما پیش آمده که دقایق طولانی را برای پیدا کردن جای پارک در خیابان و کوچه‌های اطراف مقصد رانندگی کنیم به این امید که یک جای پارک در همین نزدیکی پیدا کنیم. گاهی برای آن علاوه بر زمان، انرژی بنزین زیادی هم توسط خودرو مصرف می‌شود.

با این پارکینگ، یک نظم ویژه در ورود و خروج خودروها از محل ایجاد می‌شود. افراد حاضرند با مبلغی به ازای پارک کردن خودروی خود بپردازند تا امنیت آن حفظ شود. با پارک کردن در کنار خیابان یا کوچه، در طی زمانی که از خودرو دور هستیم، دائما در حال نگرانی درباره امنیت خودرو هستیم. اما با پارکینگ هوشمند چنین مشکلی نخواهیم داشت.

اخرین مطالب

با ابزار هوشمند سازی منزلتو ارزشمند کن
واسه اینکه از تخفیفا جا نمونی حتما فالومون کن رفیق
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *